Jdi na obsah Jdi na menu
 


magie rostlin

 
Druidové
byli kněžskou třídou keltské společnosti, mágy, spisovateli básníky a královskými rádci. Přisuzuje se jim moc, které dosahovali i s pomocí magických rostlin - komunikace s bájnými bytostmi a vynikající věštecké schopnosti

Bazalka
- vykuřování bazalkou sloužím k zapuzení negativních sil z domova. Abyste si skutečně zajistili očistu a ochranu sebe i domova, nasypte špetku bazalky do každého rohu v místnosti a přidejte si ji i do koupele.( Stejně působí sůl.)
Benedikt lékařský
- posvátná bylina druidů, ochraňuje a dává sílu. Roste-li na zahradě dává ochranu a odhání zloděje.
Bez černý
- taktéž posvátný keř druidů. Je zasvěcený Bílé Paní a letnímu slunovratu. Druidové ho používali jak k žehnání, tak i k prokletí. Když se postavíte o letním slunovratu pod bez, můžete prý vidět skřítky. Bezové hůlky se používají k vyhánění zlých duchů nebo myšlenek.
Borovice -Pro druidy je posvátná. Smíchejte usušené jehličí se stejným dílem jalovce a cedru: pálením této směsi získáte očistu svého domova. Šišky mohou být použity při čarování za oplodnění. Abyste vyčistili a zasvětili rituální místo venku, vymeťte zem borovicovou větví.
Břečťan Pozor je jedovatý. Posvátná bylina druidů. Váže se k zimnímu slunovratu, kdy byl používán k dekoraci. Roste -li na domě nebo poblíž něho, dává ochranu.
Bříza bělokorá -Posvátný strom druidů. Za novoluní se sbírají úlomky kůry, která se používá v kouzlech na přivolání lásky.
Cedr libanonský -Také posvátný strom druidů. Abyste přitáhli energii Země a ukotvili se, podržte dlaně proti koncům listů.
Cesmína ostrolistá -Posvátný strom druidů.Je zasvěcena zimnímu slunovratu, kdy se používala k dekoraci. Pokud roste poblíž vašeho domu, odpuzuje negativní kouzla, která k vám byla vyslána. Když muž nosí u sebe váček s jejími bobulemi, zvyšuje se jeho přitažlivost pro ženy.
Čistec -Pro druidy to byla magická rostlina s velkými magickými účinky, protože zaháněla zlé duchy, noční můry a zoufalství. Kvůli očistě a ochraně se s ní vykuřovalo o letním slunovratu.. když se nasype poblíž dvěří a oken, vytváří ochranný štít. Pokud vás trápí noční děsy, nasypte si ho do polštářku a ten si potom dejte pod polštář, na kterém spíte.
Divizna velkokvětá -Jejímu listí se také říká hřbitovní prach a jde také místo něho používat.
Dub zimní -Také známý jako drnák. Posvátný strom druidů. Dub byl v posvátném háji králem stromů. Z jeho dřeva se dělali kouzelnické hůlky. Při magických úkonech byly používány žaludy, kterým se říkalo hadí vejce. Nějvětší oplodňovací schopnost měli žaludy sbírané v noci. Druidové a kněžky naslouchali šustění dubového listí a duchům na stromech, aby zaslechli vzkazy od bohů. Pálení dubového listí pročišťuje vzduch.
Rdesno - Chcete-li být pochopeni druhými anebo chcete-li pochopit druhé, noste u sebe kousek sušeného kořene.
Hlodáš evropský-Posvátný strom druidů. Jeho květy do zlatova jsou spojené s jarní rovnodenností. Dřevo a květy jsou páleny pro ochranu a jako příprava na jakýkoliv konflikt.
Hloh obecný -Posvátný strom druidů. Hůlky z jeho dřeva mají velkou moc. Květy působí velice na mužskou erotiku.
Chmel -Posvátná rostlina druidů. Polštářek vycpaný chmelem pomáhá lepšímu spánku a léčení.
Jabloň- Posvátný strom druidů. Jeho květy se používají při kouzlech nalásku . Pálí se jako vůně.
Rozkrojte jablko na 3 díly . Těmito kousky si potřete bradavice a přitom říkejte: Vyskoč bradavice, do jablka., pak zahrabejte kousky na země, jakmile se rozloží, bradavice zmizí. Jablečný mošt je možné koužít ke všem dávným kouzlům, kde se vyžaduje krev nebo víno.
Jalovec obecný -Posvátný strom druidů. Jalovničky byly používány s tymiánem v drudských hájích a jeskyních, aby vyvolaly vidiny. Zralé jalovičky jdou navléci na šňůru a pověsit v domě, aby přitahovaly lásku.
Jalovec metlatý-Posvátný strom druidů. Za jarní rovnodennosti může nahrazovat hlodáš. Irové jej nazývali síla léčitele, protože má močopudné účinky. Vymeťte jím své rituální místo mimo dům.na očištění a zabezpečení ochrany. Když se pálí květy a výhonky utiší se vítr.
Jasan ztepilý -Posvátný strom druidů. Druidské hůlky byly často vyrobeny z jasanového dřeva a ozdobeny vyřezáváním. Jasanové hůlky jsou vhodné pro léčení, pro všeobecnou sluneční energii. Dejte čerstvé jasanové listí pod polštář, abyste povzbudili své jasnovidecké sny.
Jedle bělokorá -Také známá jako strom zrození. Posvátný strom druidů. Jehličí se pálí při narození dítěte, aby se matce a dítěti dostalo požehnání a ochrany.
Jeřáb obecný -Je to posvátný strom druidů, který je zasvěcený bohyni Brigitě. Je to magický strom, který se používá na hůlky, hole, amulety, kouzla i talismany. Zvlášť magické jsou jeřabiny, ale semena jsou jedovatá. Vidlice z větve jeřábu může pomoci najít vodu. Hůlky se používají pro získání znalosti hledání kovů a obecnou divinaci. Ohně ze dřeva jeřábu sloužívají k přivolání duchů, zvlášť pokud čelíte nějakému konfliktu.
Jmelí bílé -Byl to nejposvátnější druidský strom a ovládal zimní slunovrat. Bobule jsou jedovaté, větvičky se věší jako rostlina, která má všeobecnou ochranu. Na vánoce se pod jmelím líbají dvoje pro uchránění své lásky.
Kapradiny, kapraď samec ,Netík , Hasivka Orličí ,Papratka samice a Osladič -Druidové považovali kapradí za posvátnou rostlinu. Nezvlněné vějířovité listy kapradí samce se sbíraly za letního slunovratu, suší se a lidé je nosí při sobě pro štěstí. Veškeré kapradiny jsou mocné ochranné rosliny. Když jsou páleny uvnitř obydlí, vytvářejí velmi silnou ochranou moc. Když jsou páleny venku, přivolávají déšť.
Kokořík mnohokvětý, Kokořík vonný-
Tyto byliny se pálí jako děkovná oběť za pomoc živlům při rituálu.
Konvalinka vonná - Je jedovatá. Výluhem, který vznikne máčením květů ve studniční vodě, může být postříkáno okolí rituálního místa, aby se vněm udržel klid a znalost.
Kopretina řimbaba -Cestovatelé ji nosí při sobě jako ochranu proti nemoci i nebo proti nehodě na cestě.
Kozlík lékařský -Známý je také jako baldryám nebo jako valeriána. Použí vá se při kouzlech lásky, zvláště pro usmíření rozváděných párů. Nacpete -li tuto bylinu do polštářku, budete lépe odpočívat.
Kostival lékařský-Hojení řezných ran, vyrážek a zlomenin urychlují tinktury, čaje a výtažky z listí nebo kořenu kostivalu. Abyste si pojistili svá zavazadla na cestách, vložte do každého z nich kousek kořene kostivalu.
Kyprej vrbice - Pokud ji umístíte do koutů v každé místnosti přinese vám klid a harmonii.
Líska-Posvátný strom druidů. Hůlky z tohoto stromu symbolizují bílou magii a léčení. Větvičky ve tvaru vidlice se používají na hledání vody nebo zakopaných pokladů. Pokud jste venku a potřebujete rychlou magickou pomoc, nakreslete kolem sebe lístkovou větví kruh. Abyste získali pomoc nadpřirozených bytostí z roslin, upevněte lístkové oříšky na provázek a pověste si je doma nebo v místnosti, kde vykonáváte rituály.
Lopuch -Vhoďte hrst této rostliny do kbelíku s vodou, již chcete umýt podlahu. Zahání záporné vlivy, očišťuje a chrání
.Majoránka zahradní -Odvar z majoránky, máty a rozmarýnu se roztřikuje kolem domu na ochranu. Účinkuje stejným způsobem i na jednotlivé předměty.
Mařinka vonná - Posvátná bylina druidů, která byla získává vůni usušením. Noste u sebe snítku mařinky, pokud chcete, aby se váš život změnil a byste zvítězili. Přidejte ji o Beltene do vína jako symbol odstranění překážek.
Máta peprná , Máta Kadeřavá - Posvátná bylina druidů. Sušenou mátou se vycpávají figurky určené k magickým operacím ohledně léčení a lásky. Když se přidá do vykuřovací směsi pročistí celý dům nebo rituální místo.
Mech irský - Také znám jako karagén nebo islandský mech. Tato bylina pomáhá k získání a udržení stálého příjmu. Pokud si uděláte figurky pro získání štěstí nebo peněz, vycpěte je tímto mechem. Palte tento mech s vonnými přísadami při čarování za štěstí nebo peníze. Trochu si ho nasypte do peněženky nebo náprsní kapsy, aby se vás držely peníze.
 
 
Měsíčnice -Známá také jako penízky nebo zrcátka. Do váčků lásky se používají mladé srpkovité a vějířkovité listy. Dáte-li kousek měsiínice do medailonku s obrázkem milované osoby, vaše láska se utvrdí.
Měsíček lékařský -
Posvátná roslina druidů. Měsíčková voda se dělá z květů. Když si jí potřete víčka, pomůže vám spatřit nadpřirozené bytosti. Květy, které přidáte do podušky nebo polštářku , přivolají jasnovidecké sny.
 
 
Olše lepkavá - Posavátný strom druidů. Kůru olše jde snadno sloupnout. Z čerstvých olšových větviček jde dělat píšťalky. Několik trubiček z kůry stažené opatrně z mladých výhonků, které se svážou dohromady a na jednom konci uzavřou špalíčkem ze dřeva, hlíny nebo pečetního vosku, můžete použít k přivolání živlů Vzduchu. Píšťala se seřezává, abyse mohli vydávat potřebné tóny. Podle staré pověry hvízdání přivolává vítr
Náprstník červený - Je jedovatý. Je to posvátná bylina druidů, která byla spojována s nadpřirozenými bytostmi a skřítky.
Pelyněk černobýl -Posvátná bylina druidů. Potřete čerstvou bylinou křišťálovou kouli a magická zrcadla, abyste zvýšili jejich moc. Bylina je nejúspěšnější, je-li sbírána za úplňku.
Nechte máčet 80g černobýlu v láhvi vína po 7 dní, začněte o novoluní. Potom nápoj sceďte a pijte po malých dávkách, abyste získali shopnosti divinace a uměli číst z křišťálové koule. Je-li sbírána o letním slunovratu, je vhodný jako bylina pro štěstí.
Pelyněk pravý - Známý taky jako absint. Posvátná bylina druidů, má velkou magickou moc a je zasvěcena bohyni Luny. Pokud je používán vnitřně, jeho jed se v těle ukládá. pálen s vonnými přísadami o Samainu napomáhá vyvolání vidin, divinaci, věštění budoucnosti. Zvlášť účinný je v kombinaci s černobýlem. Posiluje kuřidla-kadidla na vymítání a ochranu.
Rmen sličný - Znám taky jako heřmánek římský. Voní jako čerstvá jablíčka a je velmi příjemný. Čaj ze dvou lžiček heřmánku, který přelijeme šálkem horké vody a necháme vyluhovat, působí jako lehký uspávací prostředek. Rmen můžeme přidat do váčku na prosperitu, aby nám přibyly peníze. Rmenem můžeme také vykuřovat.
Routa vonná - Staří keltové považovali routu za protimagickou rostlinu, která chrání před kouzly a černou magií. Čerstvým stvolem jde kropit posvátnou vodou při vysvěcování, žehnání a lečení. Když se pálí při vymítání nebo s očisťujícími přísadami, vyhání záporné projevy a přiměje věci do pohybu.
Sporýš lékařský - Známý též jako verbena. Posvátná rostlina druidů, která tvořila součást mnoho rituálů a kouzel. Byla cenněna tak vysoko, že byla kladena na oltář. Když je pálena, má velkou moc zapudit záchvat šílenství, ale používá se také ke kouzlům na získání lásky, k očištění a zbohatnutí. Velmi silně přitahuje opačné pohla
Růže vinná - Mohou ji nahradit jakékoliv růže. Pokud chcete , aby se vám zdály jasnovidecké sny, nasypte 2 lžičky čerstvých nebo sušených růžových okvětních plátků do šálku a přelijte vroucí vodou. Zakryjte hrneček a nechte 5 minut ustát. Než půjdete spát výluh vypijte, abyste posílili čarování na přivolání lásky.
Řebříček obecný - Tato bylina je mocné vykuřovadlo, které se používá pro divinaci a kouzla lásky. Ovlivňuje páry, aby zůstali ve šťastném svazku.
ví.
.
Šanta kočičí -Posvátná rostlina druidů, bojovníci ji žvýkali při bitvách, aby jim dodala bojovnost. Dejte jí své kočce, abyste navázali duchovní spojení.
Tis červený -Tato roslina byla zasvěcena zimnímu slunovratu a božstvům smrti a znovuzrození.. Je to posvátná roslina druidů.Irové vyráběli z Tisu jílce k dýkám ( rituálním nožům), pak misky a kalichy na víno. Tisové dřevo nebo větv byly ponechávány na hrobech, jako připomínka duchu, který se vzdálil, že smrt je pouhá přestávka v životě před novuzrozením.
Trojlístek -Známý je jako jetel. Posvátná roslina druidů, která symbolizovala trojjediná božstva. Vždycky nechte nějakou oběť (mléko a to jen pár kapek, sušenky , trošku zázvoru). Ozdobíte-li oltář jetelem, uctíte tak trojjediná božstva. Noste u sebe trojlístek, pro ochranu a štěstí, čtyřlístek pomáhá vyhnout se vojenské službě
Trnka - Posvátný strom druidů Trny se vpichují do černých voskových svic nebo do figurek, které znázorňují nepřátele, kteří vás nechtějí nenechat na pokoji.
 
Světlík lékařský -Je to posvátná rostlina druidů. V pevně uzavřené nadobě svaříme na mírném plameni hrst tohoto koření v půl litru vody. Nechá se to přes noc ustát. Potom bylinu přecedíme a vymačkáme co nejvíc. uskladníme odvar v nádobě, která jde dobře uzavřít a chráníme ji před sluncem a teplem. Ale do ledničky jí nedáváme. Vypijte půl lžičky v půlce hrnku studniční (pramenité) vody nebo magického čaje, a zlepšíte se v jasnovidectví
.
Třezalka tečkovaná -Posvátná bylina druidů. Keltové ji okuřovali dýmem ohňů zapalovaných za letního slunovratu a pak ji brávali sebou do bitev, aby se stali neporazitelnými. Může být pálena za účelem odpuzování a vyhánění důchu.
Tymián/Dymián ,Mateřídouška -Posvátné byliny druidů. Magickou očistnou koupel jde připravit , že do vody přilijeme odvar z Mateřídoušky a Majoránky. Polštářek nacpaný Mateřídouškou léčí noční děsy. Když jdete na pohřeb, mějte u sebe snítku Mateřídoušky, abyste zapudili vlivy truchlících.
Vavřín ušlechtilý - Jeho listy pálily kněžky trojjediné bohyně, aby vyvolaly věštecké vidiny. Položí-li se vavřínové listy pod polštář, poskytnou vidiny o budoucnosti.vavřín působí proti negativním vlivům a jevům.
Vlaštovičník větší -Abyste se uchránili před protiprávním uvězněním, noste červený flanelový váček s touto rostlinou přímo v těle. Vyměňuje bylinu každé tři dny.
 
 
Třešeň planá -Posvátný strom druidů. Úlomky dřeva nebo kůry byly páleny na keltských slavnostech.
 
 
Vřes obecný -Posvátná bylina druidů. je používána za letního slunovratu k získání lásky a ochrany. Červený vřes vzbuzuje vášeň, bílý vřes uklidňuje vášně nežádoucích nápadníků.
Vrba bílá - Jeden ze sedmi irských posvátných stromů. Je to taky posvátný strom druidů. Vrba je měsíční strom zasvěcený Bílé Paní. Vrbové háje byly považovány za tak magické, že pod vrbami sedávali kněží, kněžky, a všechny typy umělců, aby získali výřečnost, inspiraci, schopnosti a umění věštby. Pokud chcete, aby se vám splnilo tajné přání, jděte k vrbě, uvažte na ní uzlík a přitom říkejte, co si přejete. Když se vaše přání splní, vraťte se k vrbě a uzlík rozvažte. Nezapomeňte vrbě poděkovat a nechat jí dárek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pekne ;)

(Woodoo, 7. 4. 2013 10:25)

Pekne, hodne informaci....:)))

díky

(eliska, 6. 5. 2011 18:14)

díky za hovno nic z toho nevim